• 2018 Clover High School Varsity Boys Lacrosse

    Schedule and Results

    Final Record: 6 - 9

Date Opponent Location Time Result
February 6 Dutch Fork (Scrimmage) @ Dutch Fork 6:00 pm
February 9 Spring Valley Preseason Tournament (Scrimmage) @ Spring Valley 7:00 pm
February 10 Spring Valley Preseason Tournament (Scrimmage) @ Spring Valley 9:00 am
February 13 Boling Springs (Scrimmage) CHS 9th Grade Campus Turf Field 5:30 pm
February 20 Greenville CHS 9th Grade Campus Turf Field 6:00 pm L 2 - 6
March 1 Nation Ford CHS 9th Grade Campus Turf Field 7:30 pm L 12 - 14
March 3 Blythewood @ Blythewood 12:00 pm L 4 - 11
March 5 Cox Mill (NC) CHS 9th Grade Campus Turf Field 7:00 pm W 8 - 6
March 8 Fort Mill @ Fort Mill 7:30 pm L 4 - 11
March 10 Woodmont @ Woodmont 12:00 pm W 16 - 4
March 13 Dorman @ Dorman 7:30 pm L 5 - 6 OT
March 15 Cuthbertson (NC) CHS 9th Grade Campus Turf Field 7:30 pm L
March 20 Christ Church Episcopal School @ Christ Church Episcopal School 6:00 pm W 9 - 7
March 22 Nation Ford @ Nation Ford 7:30 pm L 4 - 14
March 27 Byrnes CHS 9th Grade Campus Turf Field 7:30 pm L 4 - 8
March 29 Fort Mill CHS 9th Grade Campus Turf Field 7:30 pm W 10 - 9 OT
April 11 Lexington CHS 9th Grade Campus Turf Field 6:30 pm W 11 - 4
April 12 Eastside @ Eastside 6:00 pm W 5 - 3
April 17 Wando (1st Round of Play-offs) Wando High School 5:00 L 21 - 9
  • 2017 Clover High School Varsity Boys Lacrosse

    Schedule and Results

    Final Record: 9- 7

Date Opponent Location Time Result
February 2 Dutch Fork (scrimmage) Home 7:00 pm
February 7 Eastside (scrimmage) Away 6:30 pm
February 10 Byrnes (scrimmage) Away 6:30 pm
February 17 JL Mann/CCES (scrimmage) Away (@ CCES) 6:00 pm
February 22 Fort Mill Home 6:00 pm L 8 - 11
February 25 Mauldin Home 1:00 pm L 6 - 13
February 28 Nation Ford Home 7:00 pm W 9 - 8
March 4 Blythewood Home 2:00 pm L 6 - 11
March 9 Fort Mill Away 7:00 pm L 5 - 11
March 17 CCES Home 7:00 W 15 - 10
March 22 Cuthbertson Away 5:00 pm L 4 - 12
March 25 Hough Home 10:00 am L 7 - 10
March 30 Nation Ford Away 6:00 pm W 13 - 9
April 1 Riverside Away 3:00 pm W 7 - 6
April 4 Boiling Springs (Senior Night) Home 7:15 pm W 13 - 1
April 7 Greenville Away 7:30 pm W 12 - 11
April 11 River Bluff Away 3:30 pm W
April 13 Denver (NC) Home 6:00 pm W 15 - 2
April 18 Fort Mill 1st Round of Play-offs Home 6:00 W 11 - 4
April 20 Mauldin - 2nd Round of Play-offs Away 4:30
April 25 3rd Round of Play-offs TBD TBD
April 29 AAAAA State Championship Chapin High School 1:00
  • 2016 Clover High School Varsity Boys Lacrosse
    Schedule and Results
    Final Record: 
    12 - 4 
Date Opponent Location Time Result
February 12 Spartanburg (Scrimmage) Away 6:00
February 17 Byrnes (Scrimmage) Home 5:30
February 19 JL Mann (Scrimmage) Home 7:00
February 23 Nation Ford Home 7:00 L 10 - 11 (OT)
February 26 Christ Church Episcopal Away 7:30 W 15 - 12
March 4 Blythewood Away 7:00 W 14 - 10
March 7 Fort Mill Home 7:00 L 2 - 13
March 12 AC Flora Away 1:00 W 12 - 8
March 16 Chapin Home 7:30 W 15 - 1
March 23 Boiling Springs Away 6:00 W 15 - 6
March 26 Irmo Home 12:00 W 16 - 2
March 30 Bishop England Away 6:00 W 13 - 12
April 2 Spring Valley Home 11:00 W 16 - 1
April 9 Lexington Home 1:00 W 16 - 8
April 16 Dorman Home 1:00 W 14 - 7
March 19 South Mecklenburg High School Away 12:00 W 13 - 3
April 19 (1st Round of Play-offs) Dorman Home 6:30 W 9 - 2
April 21 (2nd Round of Play-offs) Fort Mill Away 6:00 L 3 - 13
April 26 (Upper State Championship) TBA TBA TBA
April 30 (State Championship) TBA TBA TBA
  • 2015 Clover High School Varsity Boys Lacrosse
    Schedule and Results
    Final Record:
    10 - 4
Date Opponent Location Time Result
2/04 CCES (scrimmage) Home 6:30
2/14 St. Joe (scrimmage) Home 11:00
2/18 Irmo (scrimmage) Away 7:00
2/21 JL Mann (scrimmage) Away 1:00
2/27 Eastside Home 7:00 W 15 - 4
3/04 Boiling Springs Home 6:00 W 20 - 6
3/07 AC Flora Home 2:00 L 12 - 13
3/10 Dorman Away 6:30 L 8 - 11
3/14 Nation Ford Away 5:00 W 11 - 7
3/19 Fort Mill Away 7:00 L 5 - 11
3/21 Lexington Away 1:45 W 10 - 7
3/27 Hillcrest Away 7:30 W 14 - 3
4/01 Blythewood Home 7:30 W 15 - 2
4/04 Riverside Home 1:00 L 3 - 5
4/07 Chapin Home 6:00 W 14 - 2
4/09 Bishop England Away @ Irmo HS 7:00 W 11 - 6
4/11 Byrnes Away 11:00 W 15 - 2
4/14 Nation Ford - First Round of Playoffs Home 7:00 W 10 - 8
4/16 Fort Mill - 2nd Round of Playoffs Away 6:00 L 2 - 4
4/21 Upper State Championship TBD TBD
4/25 SC State Championship TBD TBD